ENG  LAT  RUS
 
 

Mūsu veikalos ir:

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

Draugi:

         

 

 

 

Ahillotendinīts

Tas ir Ahilleja cīpslas iekaisums. Bieži satopams pacientiem, kuriem ikdienā darbs saistīts ar ilgstošu stāvēšanu vai dēļ pastiprinātām sportiskām slodzēm. Lai izvairītos no iekaisuma attīstības un cīpslas pārrāvuma jāveic vispārējā ārstēšana un jāatslogo un jāatbalsta pēda ar ortopēdisko zolīšu palīdzību. Sāpes, kuras saistītas ar šo iekaisumu var attīstīties pakāpeniski, bez jebkādas traumas, tās var būt gan dedzinošas, gan asas – izteiktākas pie pirmajiem soļiem pēc miera stāvokļa, kad iestaigājas – mazāk. Ahillotendinīta izpausmes var saasināt ilgstoša stāvēšana. Šī iekaisuma pastiprināšanos var radīt Ahilleja cīpslas atkārtota sastiepšana. Ar šo problēmu bieži saskaras sportisti – skrējēji, kā arī citu sporta veidu pārstāvji, kur daudz jāskrien

Iemesli

Ļoti biežs ahillotendinīta iemesls ir pārmērīga pēdas pronācija t.i. pēdas sagāšanās uz iekšu. Pronācija dabīgi notiek pēdas atbalsta laikā, bet pārlieku vaļīgu saišu vai neiesildītu muskuļu dēļ šī kustība pārmērīgi noslogo Ahilleja cīpslu un rada tās kairinājumu, kas noved pie iekaisuma.

Ārtstēšana

Sportistiem pirms slodzēm pakāpeniski un kārtīgi jāiesilda muskulatūra. Skriešanai jāizmanto zolītes no viegliem un amortizējošiem materiāliem vai ortozes papēža atslogošanai. Slodzes uz kājām vēlams samazināt. Ortopēdiskā zolīte no kombinētiem materiāliem un ar supinatoru novērš pronāciju un amortizē papēža triecienus.

|Gadījumi kuros rekomendēta pēdas diagnostika| 

 

 
 

Par mums | Mūsu veikali | Pacientiem | Sadarbības partnieriem | Kontakti | Produkcijas katalogsNoma

 
SIA “Tehniskā Ortopēdija”. © 2011 All Rights Reserved. Desinged&programmed by Kirils Paļčikovskis.